Jak pěstovat bylinky

Máte rádi vůni čerstvých bylinek? Ať už bylinky používáte v kuchyni při přípravě jídel nebo nápojů, či je snad sháníte kvůli léčebných účinkům, máme pro Vás pár tipů a rad na pěstování bylinek po celý rok.

Jak a kde pěstovat bylinky? Bylinky můžete pěstovat po celý rok, protože je snadno zasadíte na zahradě i v truhlíku. Díky jejich nenáročnost Vám práce vlastně po zasazení téměř končí. Poté už je potřeba rostliny pouze čas od času zalévat a někdy můžete lehce přihnojit. Co použít na hnojení Vám poradí každé zahradnické centrum, stejně jako Vám jistě doporučí, kde se rostlinkám bude nejlépe dařit a k čemu jsou vhodné.

V případě, že je léto horké jako to letošní a půda je vyprahlá, provádějte zálivku častěji. Nejlepší doba na zálivku rostlin v extrémních teplotách je v ranních nebo večerních hodinách. Hlavní přísun vody by však měl přijít ráno a večer pouze doplnit, aby rostlinám v nádobách nehrozilo uhnívání.

Pěstování bylinek se Vám vyplatí, protože budete mít doma denně čerstvé přísady do jídel a nápojů za rozumnou cenu. Mojito s vlastnoručně vypěstovanou mátou Vás ochladí a vy budete mít radost z vlastního pěstitelského úspěchu.

Bylinky v kuchyni

Pokud Vaši úrodu nejste schopni zpracovat a hrozí, že by Vaše pěstitelské výtvory skončili bez využití, máte několik možnosti, jak bylinky skladovat. Kromě sušení, mražení můžete rostlinky také naložit a tak budete mít bylinky v kuchyni po ruce po celý rok.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name