Nerezové komíny odvádí spaliny

Každý dům potřebuje vlastní komín. Nutnost dobře udělaného odvodu spalin mi odborníci demonstrovali na příkladu automobilu. Každé auto potřebuje mít kvalitní výfuk, aby jeho motor správně fungoval. Pokud vám výfuk u auta praskne nebo ho nějaký vtipálek ucpe, nepodaří se vám buď vůbec nastartovat nebo motor brzo zhasne. Stejné je to u domu s jeho komínem. Dříve se často stavěly domy se zděnými komíny, které však při topení tuhými palivy hodně trpí, proto se vyplatí investovat do komínu s dlouhou životností. Nejvhodnějšími jsou nerezové komíny.

Topíte-li tuhými palivy, vznikají poměrně agresivní kyselé kondenzáty, které působí na komín. Komíny z nerezu jsou však dostatečně odolné a nic se jim nestane. Nerezové komíny jsou velmi odolné, díky nerezové oceli, ze které jsou vyrobené, se vyznačují vysokou odolností vůči extrémně vysokým teplotám, působení chemických látek i vlhkosti. Nerezový komín si zamilujete také pro jeho vzhled, nerez je v poslední době v módě, používá se nejen v interiéru, ale často i v exteriéru.

Mezi další přednosti nerezového komínu patří nízká hmotnost. Ta značně usnadňuje instalaci komínu a také umožňuje namontovat nerezový komín přímo na fasádu vašeho domu. Máte-li širší nebo naopak užší kouřovod vedoucí z kamen a potřebujete jej napojit do komínu a utěsnit tak, aby veškeré spaliny směřovaly do komínu, s nerezovým komínovým potrubím se vám to povede naprosto bez problémů. Nerezové komíny se totiž vyrábí v mnoha různých rozměrech a mají k dispozici velké množství různých dílů a redukcí. Neváhejte proto a rozhodněte se pro stavebnicový systém nerezového komínu a složte si komín z jednotlivých dílů přesně tak, jak potřebujete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name