Dokončení studia v letním období

Published by MirecD on

Letní počasí a vysoké teploty zejména tenhle rok, nás láká na mnohé věci, jen ne na školu. Hlavně pro vysokoškoláky, kteří dokončili své studium – řádně dokončili závěrečnou práci a uspěli při státní zkoušce. Pro ně nastalo chvilkové období ve smyslu svět je gombička.
Studenti pilně pracující na své závěrečné práce průběžně přes celý rok pravděpodobně neměli problém v pořádku a načas odevzdat diplomku nebo bakalářku. Najdou se však studenti, kteří si mysleli, že všechno stihnou za dva měsíce, velmi optimističtí vysokoškoláci za jeden měsíc. Možná se to někomu povedlo, ale jistě ne každému. Ku přikladu bakalářská práce musí mít 30 a více stran. Je lepší napsat více než minimální počet stran požadovaných školou aby to nevyznělo, že je to odfláknutý. Zas to však nepřehánět s rozsahem, radši se řídit pokyny konzultanta.
Pro studenty, kteří nestihli dopsat vysokoškolskou práci včas, není všechno ztracené. Školy ve velké většině umožňují v letním období v klidu vše dokončit. Neriskujte stejné chyby, které jste udělali předtím. Již nic neodkládejte a začněte hned. Každá dokončená strana vás přibližuje k cíly.

Studentský útlum

Odhadnout kolik stran dokážeme napsat například za měsíc je těžké. Málokdy se takovéhle odhady naplní. Především pro rozsáhlé dokumenty je dobré mít velkou rezervu. Mezí nejnáročnější patří rigorózní práce, je spravila rozsahově delší než diplomka. Musejí ji psát zájemci o titul PhDr., JUDr., RNDr. a jiný.
Při psaní práce nastává někdy útlum. Student se zasekne a neví jak se dál pohnout. Problém v letním období muže být také v tom, že konzultant je na dovolené, nemá čas. Občas je právem rozzlobený, protože v letním semestru mněl zájem, ale vy nikoliv. Proto pokud si nevíte rady, objednat si pár stran podkladů vám přijde vhod.

Co si počít po ukončení studia

Docela velká skupina studentů ukončila vysokou školy v květnu, červnu. Hlavou se jim promítá co dál. Kde se zaměstnat, zkusit podnikání na vlastní pěst, dát si rok oddych – cestovat. Mnoho absolventů ví, že poznatky získané na škole jsou nedostatečné. Chtějí se dál vzdělávat. Velmi oblíbené je doplnit si ekonomické znalosti. Titul MBA se dnes velice cení. Abyste dostali titul, musíte psát MBA práce, které popisují určitou problematiku firmy třeba z hlediska ekonomického, finančního nebo marketingového. To závisí od zadání. Ne každý je ekonom a nemusí rozumět všem ekonomickým poznatkům. Podklady pro práci vám mohou pomoct. Začít s MBA studiem v letním období hned po skončení školy je pro některé lidi výhoda. Pokud se zaměstnají, nemusí dodatečně studium stíhat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

0 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *