Studium v USA

Amerika je snem každého, ať už jde o dospělého nebo o teenagera, ale okusit by ji chtěl každý. Je třeba podotknout, že ne každý se skutečně odhodlá a ne všichni tam jedou jen pracovat. Možností, jak poznat Ameriku nabízí současné agentury mnoho.

Můžete cestovat a studovat, nebo studovat se stipendiem a cestovat v Americe o tamních prázdninách a nebo si sebrat svých pár švestek a vyrazit jen tak s turistickým vízem na trip do Ameriky. Jako student však v Americe máte veškeré zázemí, ať už je to hostitelská rodina, nebo zázemí školy či zajištěné ubytování. Jako turista máte ruce volné a každodenní starosti, kam hlavus ložit.

Studium v USA se dá lehce zařídit ješzě z naší české kotliny, stačí si vybrat agenturu a ta za vás zajistí školu, pobyt a vízum. Pomůže také docílit i třeba plného stipendia, postará se o letenky a zajistí veškerý potřebný servis, který byste mohli na cestě potřebovat.

Pro studenty VŠ jsou to především progamy typu Erasmus, které nabízejí studium jednoho semestru na spřátelené vysoké škole v zahraničí nejen v Americe. Podmínkou úspěšného ukončení je pak složení zkoušek a splnění počtu kreditů – většinou se vám pak ale bohužel protáhne doba studia při návratu na zdejší VŠ (některé školy totiž semestr v zahraničí neuznávají).

V případě studia na střední škole v USA vás po návratu čekají rozdílové zkoužky, abyste se mohli připojit ke spolužákům. Ze střední školy se pak studenti vypravují na zahraniční studium především v 3.ročníku, tak, aby se po návratu stihli připravit na zdejší maturitní zkoužky. V Americe je čeká hostitelská rodina, která se o ně postará a žije s nima v kampusu (nejde ani tak o rodinu, ale o jakousi uzavřenou skupinu, která se stará o studenty v rámci jednoho ubytovacího domu, „rodičům“ může být i jen 25 let).

Studium na střední škole v zahraničí může být cennou životní zkušeností z které může student čerpat třeba i celý život a dokáže jej jazykově dokonale vybavit a co především, otrká se i sám student, naučí se zvládat život v nové zemi mezi novými lidmi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name