Svatební zvyky (1/2)

Published by alaskagr64 on

Svatební den provází řada známých i méně obvyklých svatebních zvyků a tradic. Některé se dělají přímo u oltáře, jiné zase po svatební hostině. Připravte se na den D se vším všudy, s tímto seznamem vás nic nezaskočí.

V den svatby se ženich a nevěsta připravují sami v okolí svých přátel a rodičů, do svatebního obřadu by se neměli navzájem vidět. Hned ráno čeká na snoubence zkouška. Na dvůr ženichova domu se nastraží sekera na špalku a lahev vína. Podle toho, čeho se ženich chopí, se pozná, zda bude dobrým hospodářem nebo prostým opilcem. Nevěsta zase najde na chodbě svého domu podlahu posetou střepy a vedle nich lopatku a smetáček. Když nepořádek uklidí, bude dobrou hospodyňkou. Méně známé je předávání dortu rodičům, kdy snoubenci děkují za vychování. Jestliže rodiče požehnají jejich sňatek, bude manželství šťastné.

Cesta na svatbu je doprovázena četným troubením klaksonů, které se nedělá proto, aby všichni věděli, že je svatba, ale aby se zahnali zlí duchové. Nemusí jít pouze o troubení, v minulosti se například práskalo bičem, nebo se za vůz uvázal svazek plechovek – cokoli, co dělá rámus, splní účel.

Snubní prsten Allure Diamond A42

Po příjezdu ke svatebnímu obřadu se snoubenci, rodiče a hosté shromáždí před obřadní síní. Do sálu vstupuje jako první ženich s maminkou, jako poslední nevěsta s otcem. Otec „předává“ svou dceru do rukou ženicha. Po krátkém proslovu oddávajícího a stvrzení manželství souhlasem obou snoubenců si novomanželé navzájem vymění snubní prsteny. Pokud je svatební síni hořící svíčka, sledujte bedlivě její plamen – pokud je klidný, bude i manželství klidné. Třepotavý plamen naopak předznamenává bouřlivý sňatek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Categories: Ostatní

0 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *