Anne Archer – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Anne Archer je přední americká filmová herečka

Anne Archer je přední americká filmová herečka

Anne Archer (narozená 24 srpna 1947) je přední americká filmová herečka. Je dcerou herců Johna Archera a Marjorie Lordové, kteří vystupovali v druhořadých filmech. Navštěvovala Marlborough School a poté studovala dramatické umění na Claremont College, kde se účastnila školních divadelních produkcí.

Anne Archer - Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Anne Archer – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

V roce 1987 byla Anne Archer nominována na Oscara za nejlepší vedlejší ženský herecký výkon za filmu Osudová přitažlivost. Mezi její další filmy patří role ve filmu Paradise ulička (1978), Vysoká hra patriotů (1992), Zkratky (1993), Jasné nebezpečí (1994) a Lullaby (2014). Na jevišti, hrála paní Robinson při West End of Graduate v roce 2001 a v titulní roli procesu s Jane Fondová v roce 2014 Edinburgh Festival Fringe.

První televizní vystoupení Archer měla v roce 1970 v seriálu Muži zákona. V roce 1971 byla nominována na ocenění Zlatý globus. Její první celovečerní film byl Honkers (1972), byl následován filmem “Plavčík” (1976). Dále byla nominována na Oscara za nejlepší vedlejší herečku pro její roli jako Beth Gallagher ve filmu Osudová přitažlivost (1987). Mezi její další prominentní filmové role patří

Anne Archer se hlásí ke scientologii

Anne Archer se hlásí ke scientologii

Vysoká hra patriotů (1992) a Jasné nebezpečí (1994). V roce 2001, Archer ztvárnila paní Robinsonovou v Gielgud Theatre ve West Endu. Natočila dále několik rolí v televizních pořadech, jako je Hawaii Five-0, Malý dům na prérii, Falcon Crest, Boston Public, je to vždy Sunny ve Philadelphii, Privilegované, a Ghost Whisperer.

Tom Cruise – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Giovanni Ribisi – Hollywoodská hvězda, hlásíci se k scientologii

Kelly Preston – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name