Cesta do Chorvatska automobilem pro rok 2016

Sezóna letních dovolených se pomalu blíží a lidí se rozhodují, kam v létě vyrazí na dovolenou. Velká část českých turistů vyráží na dovolenou do Chorvatska, které je nejsnadnější volbou při výběru dovolené u moře.

Autem do Chorvatsko – jak a proč?

Velkou výhodou cesty do Chorvatska je využití vlastního osobního automobilu. Samotná cesta se tak stává příjemnější a levnější variantou, oproti autobusové nebo letecké dopravě. Cestu autem také ocení především rodiny s dětmi, kdy je velmi výhodná možnost zastavení kdekoliv a kdykoliv.

Nejběžnější cesta do Chorvatska míří přes Rakousko a Slovinsko. Rakouské dálnici patří k velmi kvalitním a cesta po nich ubíhá velmi rychle. Pro průjezd Rakouskem budete potřebovat rakouskou dálniční známku na rok 2016, kterou zakoupíte ve směnárnách nebo u benzínových stanic. Pro průjezd Slovinskem můžete zvolit také dálnici nebo tzv. objízdné trasy, díky kterým se poplatkům za slovinské dálnice vyhnete.

Tip: Vybavte se na cestu do Chorvatska a zakupte magnetický držák na mobilní telefon do auta.

Doprava autem do Chorvatska je nejlevnější

Dobrodružné povahy by mohli přemýšlet také nad cestou vlakem, zde je však dobré upozornit, že cesta vlakem je mnohonásobně dražší varianta, než právě osobním automobilem. Taková cena se pak bez problému vyšplhá na cenu přes 7 tisíc korun (zpáteční jízdné pro dospělou osobu – Praha/Split).

Autobusová doprava pak vyjde levněji než vlaková. Cena se pohybuje okolo 2 500,-Kč / dospělá osoba za zpáteční jízdné. Na druhou stranu, pokud naplníte své auto plným počtem cestujících, vychází tento způsob dopravy bezesporu nejlevněji.

Užijte si dovolenou a vyberte si ubytování v Chorvatsku svých snů. Více jak 8000 apartmánů na jednom místě naleznete na adrese www.levnedochorvatska.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name