Jak vybrat lyže na sjezdovku

Zkušení lyžaři se poznají tak, že si umí správně vybrat lyže. Začátečníci či méně zkušení se často sami okrádají o lepší lyžařský zážitek špatným výběrem lyží. Lyže jako takové nemusí být špatné, nevhodně vybrané však mohou lyžaři značně znepříjemnit život.

Podle čeho vybírat lyže?

Existuje celá řada kritérií, která se vztahují k postavě lyžaře a jeho dovednostem. Především záleží na tom, zda bude daný jedinec využívat upravovaných tratí nebo se vydá třeba i do terénu, kolik má zkušeností a jak ovládá techniku sjezdu a oblouků. Při sjezdovém lyžování je rozhodující, jaké síly lyžař přenáší na lyže, třeba lehký a rychlý jezdec v podobě závodící ženy dokáže vyvinout větší sílu než těžký, ale pomalý začátečník nebo rekreant. Lehčí lyžaři produkující nižší síly tedy obvykle volí kratší a měkčí lyže. Začátečníci a méně zdatní by měli vybírat lyže na sjezdovku, ty umožňují bez problémů zvládnout základy techniky sjezdu i oblouků. Teprve až si budete jistí, že lyže zvládáte, můžete přejít na některé ze specializovaných typů. Lyžaři se zkušenostmi už ví, co si mohou dovolit a znají své možnosti. Takové už ani nenapadne kupovat obyčejné začátečnické lyže, zkušení sjezdaři volí lyže sportovní, širší, pokud holdují freeridu nebo freestylové, pokud zkoušejí nejrůznější triky.

Nechcete si lámat hlavu s tím, jaké sjezdové lyže jsou právě pro vás lepší? Rádi byste si rychle a jednoduše vybrali? Nechte si poradit. Existuje celá řada testů lyží a lyžařského vybavení nezávislými organizacemi a potom také recenze psané přímo uživateli. Testování lyží probíhá tak, že jednotlivé modely vyzkouší hned několik lyžařů, každý si na ně udělá názor a jejich srovnáním vzniká konečný výstup. Ostřílení sjezdaři i běžní uživatelé také píší recenze na lyže a lyžařské vybavení, které vyzkoušeli. Ostatní si pak mohou vybírat podle jejich zkušeností. Vyberte si sjezdové lyže podle vašich požadavků, inspirujte se na SNOW.cz, kde naleznete nezávislé testy lyží i recenze přímo od uživatelů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name