Giovanni Ribisi Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Rodák z Kalifornie Antonio Giovanni Ribisi hrál pod jménem vonné Ribisi v sitcomech už jako dítě (Family Album, Báječné roky). V tomto směru se dostal na vrchol kultovním Phoebin bratrem v Přátelích, kde jeho přítelkyni ségra vynosila děti. Malé obrazovce dodnes zůstává věrný hostováním (Akty X, Chicago Hope).

Giovanni Ribisi Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Giovanni Ribisi Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

Účinkoval už od dětských let v TV (zpočátku pod jménem Vonni Ribisi). Vytvořil hlavní role v komediálních seriálech My Two Dads (1987-90, Moji dva tátové), Davis Rules (1992), The Wonder Years (1992-93, Báječná léta – ČTV) a Family Album (1993, Rodinné album).

Objevil se jako Phoebin ztracený bratr Frank jr. v několika epizodách populárního sitcomu Friends (Přátelé – ČTV) a pohostinsky vystoupil v řadě dalších seriálů, mj. Highway to Heaven (Dálnice do nebe), Married… with Children (Ženatý se závazky – ČTV), Blossom, The Commish (Komisař), Walker, Texas Ranger – ČTV, NYPD Blue (Policie-New York – ČTV), Marker (Znamení růže – ČTV), The X-Files (Akta X – ČTV), Chicago Hope (Nemocnice Chicago Hope – ČTV).

Umělci, kteří se hlásí ke scientologii, Severní Amerika je kolébkou Scientologie

Umělci, kteří se hlásí ke scientologii, Severní Amerika je kolébkou Scientologie

Americký herec Giovanni Ribisi se hlásí ke scientologii

Americký herec Giovanni Ribisi se hlásí ke scientologii

Ve filmu se uplatnil až od druhé pol. 90. let. Ztělesnil např. hlavní úlohu Jeffa, nenávidějícího maloměstský život, ve smutné komedii Předměstí (r. R. Linklater) a výraznou postavu zdravotníka Wadea ve válečném dramatu Zachraňte vojína Ryana (r. S. Spielberg). Je členem scientologické církve. Jeho sestra Marissa Ribisiová je také herečkou (nar. 1974).

Do světla celovečerních filmů vstoupil s pomocí Toma Hankse, který režijně debutoval diváky a kritikou promlčené filmem TO JE NÁŠ HIT! Brieždiť na lepší časy se začalo rolemi ve filmech Davida Lynche (LOST HIGHWAY) a ceněného nezávisláka Richarda Linklater (předměstí).

Giovanni Ribisi, 2003 Toronto International Film Festival - "I Love Your Work" Portraits Intercontinental Hotel

Giovanni Ribisi, 2003 Toronto International Film Festival – “I Love Your Work” Portraits Intercontinental Hotel

Costner propadák THE Postman si zarámovat nedá, ale jednak přišila ceněna drama Sofie Coppolaovej SMRT panen a jednak si mladíka všiml (na radu Hankse) Steven Spielberg a obsadil ho po bok tlupy mladých, začínajících a talentovaných herců (Barry Pepper, Vin Diesel, Matt Damon ) do proti-válečného eposu Zachraňte vojína Ryana, kde ztělesnil zdravotníka Wadea, který ale nedokáže zachránit život sám sobě.

Ribisi je aktivní Scientolog, a podílel se v prosinci v roce 2005 na slavnostním otevření muzea „Psychiatrie průmyslu smrti“.

Ribisi je aktivní Scientolog, a podílel se v prosinci v roce 2005 na slavnostním otevření muzea „Psychiatrie průmyslu smrti“.

I když ne vždy projeví dobrý instinkt na podpis smluv (požírač mozky s Henriksen, ZELENÉ PEKLO s Travoltou, INKOGNITO Boba Dylana), v jeho dobro říká slušný počet vedlejších úloh v kvalitních projektech: mladší problematický bratr zloděje aut (Nicolas Cage) v 60 SEKUND , frajer Juliette Lewisově v netradiční romantice JINÁ LÁSKA, začínající burzovní makléř v BOILER ROOM s Vinem Dieselem, retardovaný automechanik v jižanské ducharine Sama Raimiho THE GIFT, policista-tlumočník, který se zamiluje do atentátnice (Cate Blanchettová) v Tykwerovej dramatu NEBO, zaneprázdněn manžel Scarlett Johansson v Ztraceno v překladu, “Jidáš” v NÁVRATU DO COLD MOUNTAIN, ambiciózní vizuální skvost Kerryho Conrana SVĚT ZÍTŘKA.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name