Nejlepší pláže Evropy

Za těmi nejkrásnějšími plážemi nemusíte cestovat mimo náš kontinent. I u nás ve vnitrozemí máme hezké pláže, moři se ale nic nevyrovná. To s námi budou jistě všichni souhlasit. Které pláže tedy patří mezi nejlepší v Evropě? Pojďme to zjistit!

Nezapomeňte ale, že při každém cestování mimo hranice se je velmi důležité se správně pojistit!

Ölüdeniz, Turecko

Nádherná bílá pláž s unikátním tvarem. Z výšky totiž vypadá jako lidský jazyk. Voda je krystalicky průzračná a září všemi odstíny modré, tyrkysově a safírově zelené. Velmi oblíbené tu jsou také nejrůznější extrémní sporty jako například paragliding.

Mykonos, Řecko

V podobném výběru zkrátka nemůže chybět Řecko. Mykonos je v Egejském moři jedním z vůbec nejatraktivnějších ostrovů. Má značně členité pobřeží a pláže se zlatým pískem. Velkou výhodou je, že je ostrov svými přírodními podmínkami přirozeně chráněn před velkými větry. Mykonos je také vyhledáván pro jeho noční život, jež je skutečně velmi divoký.

Ayia Napa, Kypr

Nenápadná rybářská vesnička se v poslední době stala vyhledávanou a atraktivní destinací. Děje se tak především díky moderním hotelům, které zde za poslední dobu vznikly. Ty sebou nesou také poměrně bohatý noční život. Nic by ale nemohlo existovat bez nádherných bílých písečných pláží. Nedaleko se nachází také největší aqvapark v Evropě Water World.

Formentera, Španělsko

Nádherná Formentera z Baleárských ostrovů je krásným klidným místem. Na rozdíl od nedaleké Ibizy. Obdivovat tu můžete přírodní krásy a snové pláže. Občas se tomuto místu přezdívá „Karibik Středomoří“. Velmi oblíbenou činností je objížďka celého ostrovu na zapůjčené motorce.

Lagos, Portugalsko

Lagos je historický ostrov s mnoha zajímavými památkami až ze středověku. Nejznámější pláží tu je Dona Ana, jež obklopená pískovcovými útesy. Chcete-li soukromí, dají se tu nalézt i izolované pláže.

Více informací o cestovním pojištění najdete na https://ergo.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name