Smrdí Vám kanalizace

Nepříjemný západ z kanalizace se může stát noční můrou v každé domácnosti, která není připojená na obecní čistírnu odpadních vod. Kanalizace – ať už se jedná o domácí ČOV nebo městské kanalizace většinou začínají smrdět při náhlé změně počasí (když má začít pršet) nebo při vyšších teplotách. I stáří potrubí se pak pak podepíše na intenzitě zápachu. Jak s tímto problémem naložit, pokud k Vašemu domu nevede obecní kanalizace, ale máte vlastní čističku odpadních vod?

Pachotěsný uzávěr

 • Pachotěsný uzávěr je důležitá část ČOV, který brání úniku pachu do prostoru kolem čističky odpadních vod. Gumové těsnění poklopu či uzávěru usazovací nádrže ztrácí pružnost  a je časem třeba vyměnit.

Usmrcení bakterií

 • každá čistička obsahuje bakterie, které zpracovávají odpad v odpadních vodách a co nezpracují tvoří fekální kal (1-2 % objemu čištěných vod). Pokud bakterie nefungují tak, jak mají, tzn. že odumřou např. použitím velkého množství chemie, přestávají fungovat procesy v čističce a odpad začíná smrdět.

Sirné bakterie

 • Cítíte zkažená vajíčka, resp. rovnou sirovodík? Některé příravky obsahují sloučeniny s obsahem síry, které slouží jako potrava sirným bakteriím. Čím více přípravků, tím přátelštější prostředí pro tyto bakterie, které se rychle množí a tento pro člověka nepříjemný smrad produkují. Jak vyřešíte? Omezte používání prostředků, které obsahují tyto sloučeniny se sírou a za druhé když už problém vyvstal, je třeba zavolat technika, který už ví, jak se problému zbavit.

Odvětrání

 • Veškerý zápach vzniká v usazovací nádrži díky fungování biologických procesů. Zápach by měl být odváděn samostatným odvětráním, či kanalizačními trubkami až nad střechu domu.  Pokud je potrubí špatně umístěno, nefunguje tak jak má, začne docházet k pronikání do místností.  Pokud chybí přivzdušňovací ventily dochází k podtlaku potrubí, který může nasát vodu z protizápachových uzávěrek odpadů.  Při nedostatku vody uzávěrky bude zápach nadále proudit do bytu při změně atmosférického tlaku.

Pokud i přes preventivní a správnou péči začnete cítit zápach z kanalizačních cest ČOV, ozvěte se technikovi a nechte zkontrolovat, popř. si nechce dát odborné rady co a jak.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Comments

No comments so far.

 • Leave a Reply
   
  Your gravatar
  Your Name