Magické kouzlo adventních trhů v Salzburku

Published by petulka.nz on

Adventní trhy v Salzburku

Rádi objevujete kouzlo adventních trhů v různých zemích? Netrpělivě vyčkáváte na nabídky cestovních kanceláří, program zájezdu? Z vlastní zkušenosti doporučuji navštívit Salzburk – nádherné město, kde se narodil a žil Mozart, vznikly zde celosvětově známe Mozartovy koule, historie číší z každého koutku a prakticky na každém kroku na vás vykoukne nějaký stánek s výborným punčem a svařákem v pestrobarevném hrníčku, který si můžete nechat na památku.

Přímo v samotném městě se adventních i vánočních trhů koná několik. Můžete se těšit na bohatý hudební i zábavný program, pečené kaštany, horký ovocný punč a vše ostatní, co k pravému adventu patří. Tradiční dřevěné stánky vám zkrátka nabídnou vše, na co jen můžete během vánočního období pomyslet. Od konce listopadu až do začátku ledna můžete také narazit na průvod krampus čertů, kteří mají v Rakousku dlouholetou tradici. Na vrcholu města se tyčí mohutná a krásná pevnost, kam se můžete podívat a zpříjemnit si tak Vás pobyt výhledem na celé město a prohlídkou historických sálů a místností. Nahoru se dostanete lanovkou nebo pěšmo 🙂 Vánoční atmosférou vás okouzlí i samotná poloha daného města. Trhy se totiž konají necelou hodinu od oblasti Bad Gastein, v historickém centru, mezi zasněženými vrcholky Alpských hor.

Pokud chcete vyrazit na delší dovolenou a spojit zároveň návštěvu adventních trhů s lyžováním, je Salzburk právě to ideální místo, protože je součástí areálu Ski Amadé, kde zahrunuje přes 760 km sjezdovek v různých oblatech, které nesou štítek Ski Amadé – na sjezdovky v rámci salzburska a Vysokých Taur Vám stačí jeden skipas, což vám nejen ušetří peněženku, ale zároveň si rozšíříte obzory, jak vypadají různé alpské sjezdovky, moderní vleky a nebudete vázáni na lyžování v jednom areálu. Oblast salzburska nabízí zároveň i lyžování na 2 ledovcích, což je nezapomenutelný zážitek. Pokud chcete být přímo v centru dění, navštivte adventní trhy hned první den začátku dovolené a pak jeďte dál směrem Bad Gastein – nádherná oblast – lázeňské městečko, kde se rekreovala i císařovna Sisi nebo Franz Josef. Uprostřed města se tyčí 3 stupňový kaskádový vodopád a i toto město má vlastní adventní trhy a spoustu možností, jak strávit dovolenou a to nejen lyžováním, sáňkováním nebo na snowboardu. Ubytování v Bad Gastein, které je součástí Ski Amadé, nabízí pestrou nabídku od lázeňských hotelů po hotely, penziony nebo ubytování v soukromí.  Takováhle dovolená v Rakousku rozhodně bude stát za to!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

0 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *