Tribulus terrestris můžete pěstovat i doma. Jak na to?

Published by redakce on

Tribulus terrestris muzete pestovat i doma. Jak na to

Nemusíte být zkušený zahrádkář, abyste vypěstovali tribulus terrestris v domácích podmínkách. A v tomto článku vám to dokážeme.

Česko leží v přívětivém podnebním pásmu. Pokud si tedy dokážete tyto podmínky ještě přizpůsobit, můžete tu vypěstovat prakticky cokoliv. A kotvičník zemní samozřejmě není výjimkou.

Jak kotvičník vysadit?

Mějte ale na paměti, že tribulus terrestris původně pochází ze stepí, polopouští a přímořských oblastí. Tuto rostlinu se vám tady tedy podaří vypěstovat, ale zřejmě nebude mít tak vysokou kvalitu jako například bulharský tribulus. Pokud ale chcete mít k ruce skvělý doplněk stravy, u kterého si můžete být jistí jeho původem, do jeho pěstování se určitě vrhněte.

Tribulus terrestris muzete pestovat i doma. Jak na to

Pro začátek si pořiďte alespoň 25 sazenic. Právě 25 sazenic bývá označováno za absolutní minimum, které se vám vyplatí. Tyto sazenice není obtížné sehnat. Pořídíte je buďto na internetu, nebo ve specializovaných zahradnictvích. Jakmile je dostanete do ruky, vysaďte je raději do květináče. Na záhonu sice také vyklíčí, ale rostlině pěstované v květináči můžete jednodušeji přizpůsobovat okolní prostředí a zlepšit tak její kvalitu. Pokud ale budete rostlinu vysazovat do volné půdy, začněte nejdříve v dubnu.

Jak kotvičník zemní konzumovat?

Pro vypěstování tribulusu jsou potřeba optimální teploty kolem 20 stupňů. Menší výkyvy sice nevadí, ale mrazy nebo husté deště by mohly sazenicím ublížit. Pokud ale všechno půjde podle plánu, sklizně se dočkáte už během srpna. Podomácku vypěstovaný tribulus terrestris po sklizení důkladně operte a vysušte. Nejlépe v temné místnosti, za běžných teplot a s přístupem proudícího vzduchu.

Pokud ale nemáte náladu na pěstování, můžete si tuto rostlinu pořídit už zpracovanou. Tribulus terrestris tinktura patří mezi nejlepší způsoby, jak si začít užívat zdravotních benefitů této rostliny. Kotvičník zemní tinktura totiž spoléhá na silný výtažek, který můžete jednoduše konzumovat a dostat do sebe tak maximum blahodárných látek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

0 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.