Big Bang Theory

Published by tp on

 

Teorie velkého třesku – sitcom, který pobaví mnohé z nás

 

Teorie velkého třesku, seriál, nebo ještě přesněji sitcom (= situační komedie) od tvůrců Chuck Lorre a Bill Prady. Oba dva tvůrci seriálu se podíleli na tvorbě nejen úspěšného sitcomu Teorie velkého třesku, ale také dalšího úspěšného seriálu Dva a půl chlapa.

 

Teorie velkého třesku pojednává o partě „geeků“.  Dvě, dá se říct hlavnější, postavy jsou Leonard Hofstadter, kterého hraje herec Johnny Galecki a Sheldon Cooper, jehož roli získal Jim Parsons. Leonard je jeden z těch „normálnějších“. Nemá problémy se alespoň trochu sžít se světem, či se něčemu podřídit. Jeho největší slabinou je Penny. Dívka naproti Leonardovýho a Sheldonovýho bytu. Leonard se snaží u Penny zapůsobit a zabodovat. Ale má vůbec u takové dívky, která nemá problém najít si jakéhokoliv kluka, šanci experimentální fyzik s IQ nad 173? Když získal Penny ( Kaley Cuoco) Johnny Galecki, proč by neměl šanci Leonard?

 

Další postavou, je Sheldon Cooper, kterého ztvárňuje Jim Parsons. Sheldon má IQ 187. Je to možná i takový menší protiklad Leonarda. Sheldon má určitý plán na den, který musí striktně dodržovat. Tak například v určitý den, a dokonce přesný čas, jde spolu s jeho partou hrát hru (většinou Halo). Jeho, dá se říci rituálem, je klepán na dveře. Pokaždé, když na někoho klepe, zaklepe třikrát. Má také dosti velké problémy chápat sarkasmus. Z většiny se nestrefí, tedy pokud řekne, například Leonard, nějaký sarkasmus, Sheldonovi to docvakne až po chvíli, ale stává se, že ho na to musí lidé upozornit.  Nejtypičtější věcí pro Sheldona Coopera je slovo „ BAZINGA!“.. Jim Parsons, i když to tak napoprvé nevypadalo, je velmi vhodný pro tuto roli. Už jen proto, že má velmi dobrou fotografickou paměť. Takže pro Jima není problém si na určitou chvíli zapamatovat těžké vzorce, či dlouhé fráze.

 

V partě geeků nesmí chybět ani Rajesh Koothrappalli, kterého ztvárňuje herec Kunal Nayyar. Rajesh pochází z Indie. V seriálu Big Bang Theory je velice zajímavou postavou. Především díky tomu, že nedokáže mluvit s ženami. To je i docela těžké si tuto situaci představit. Pro Rajeshe to je velmi složité, neboť naši partu navštěvuje velmi často Penny, a tak musí Rajesh našeptávat, většinou Howardovi, co má na srdci. Ale je tu řešení! Rajesh dokáže mluvit s ženami v tu chvíli, když se napije alkoholu. Takže Rajeshova jediná cesta k dívce je přes alkohol.

 

Posledním členem party je Howard Wolowitz, kterého hraje herec Simon Helberg. Howard dokáže mluvit několika jazyky, s čímž se chlubí především před ženami, aby zapůsobil. Howard je asi největší sukničkář z party, ale má také velmi malé procentuální šance ke sbalení dívky. Nebo snadno řečeno, prostě se mu to nedaří. V seriálu Teorie velkého třesku je Howard jako jediný, který nemá doktorát.

 

Další hlavní postavou, která není žádný geek, ale prostá dívka, je Penny, kterou hraje herečka Kaley Cuoco. Velmi často navštěvuje Leonarda a spol. Penny je zaměstnaná jako servírka, ale velmi si přeje být herečkou. To ji tvůrci Big Bang Theory prostě nechcou dopřát, a tak si ještě chvíli musí popracovat jako servírka a třeba časem bude Penny i něco více.

 

Seriál Teorie velkého třesku je velmi povedený sitcom. V podstatě se dá říct, že nám ukazuje život geeků. Jak si je lze představit a co vše to obnáší. V Big Bang Theory se velmi často dějí různé zápletky. Ať už vztahové, pracovní, či osobní. V každém díle Teorie velkého třesku se člověk musí alespoň jednou zasmát. Protože je to tak skvělý seriál, nesmí chybět ani stránky o Big Bang Theory v České republice…

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup