Architektura Františkových Lázní

Published by ANERI on

Lázeňské centrum si již po staletí zachovává svůj osobitý ráz. Klasicistní a empirové lázeňské domy a pavilony postavené s citem na konci 19. století určují nezaměnitelně charakter Františkových Lázní.

 

Základ architektonického plánu Františkových Lázní vytvořil architekt Tobias Gruber na přelomu 18. a 19. století. Lázně i město podle tohoto plánu existuje a žije jako lázeňské město do současnosti. Myšlenka a genialita plánu byla jednoduchá. Respektování přírodních léčivých zdrojů a přehlednost města s dostatečně širokými ulicemi a velkým množstvím zeleně. Přestože myšlenka byla jednoduchá, samotná výstavba měla řadu problémů. Na místě dnešních Františkových Lázní byla slatiniště – bažiny a močály, spousta pramenů a vody i tekuté písky.

V současnosti je město chráněnou Městskou památkovou rezervací s dobrou dopravní dostupností do Chebu, Aše i k hraničním přechodům s Německem.

Historické centrum se širokou pěší zónou je obklopeno zelenými parky, na které navazuje moderní výstavba. Historické – zejména lázeňské budovy nacházející se ve středu města doplňují i nové moderní stavby, které nijak nenarušují poklidnou atmosféru lázeňského města.

Mezi architektonicky zajímavé a netradiční patří budova hotelu Pyramida. Jak už sám název napovídá, budova je postavena ve tvaru pyramidy s vrchní prosklenou částí, kde se nachází vinárna. Pro návštěvníky této vinárny se tak nabízí velmi pěkný rozhled do okolní blízké i vzdálené krajiny. Všechny budovy Lázeňského hotelu Pyramida jsou ukázkou, jak lze zajímavé a netradiční moderní stavby nenásilně umístit do historického lázeňského města. Hosté Lázeňského hotelu Pyramida tak mohou užívat moderního vybavení hotelu s veškerým lázeňským vybavením a užívat si klidné atmosféry  lázeňského města Františkovy Lázně.

 

http://www.hotel-pyramida.cz/cs/lazne-frantiskovy-lazne/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup