Plastové kbelíky a jejich případné využití pro pěstování rostlin

Published by ANERI on

Plastové kbelíky a kelímky s víčkem patří v současné době mezi nejrozšířenější obaly. Jejich tvar, pevnost, odolnost, dlouhá životnost a zdravotní nezávadnost je předurčuje k dalšímu využití.

 

Plastové kbelíky s víkem se používají jako obal na různé produkty. Ať už se jedná o malířské barvy, stavební potřeby, hnojiva, krmiva pro domácí zvířata, potraviny a řadu dalších sypkých či tekutých produktů.

Zejména u plastových obalů, ve kterých byly potraviny či krmivo pro domácí zvířata je zřejmé, že takovýto obal po spotřebování obsahu není znečištěn žádnými chemikáliemi či zdraví škodlivými látkami. Výhodou takovýchto obalů je jejich možnost omytí vodou a jejich další použití.

Jednou z možností druhotného použití plastových obalů je použít tuto nádobu k pěstování rostlin. Zejména pro pěstování rostlin určených ke konzumaci (např. bylinky, různé druhy zeleniny apod.) nastává otázka, zda při dlouhodobém styku kořenů rostlin s plastem nedochází k vylučování některých složek plastů do kořenů a tím i celých rostlin.

Pokud plastové obaly nejsou vystavovány vyšším teplotám, nebylo prokázáno, že by se i při dlouhodobém styku s kořeny rostlin nějaké zdraví škodlivé látky do rostlin uvolňovaly. Při běžných pokojových teplotách tak žádné zdravotní riziko nehrozí a i rostliny určené ke konzumaci lze v takovýchto nádobách pěstovat.

Jedním z předních výrobců moderních plastových obalů – kbelíků a vaniček s víčkem různých velikostí s certifikací i pro potravinářské produkty je společnost Dřevoplast Ludvík s.r.o. Plastové obaly od tohoto výrobce je možné bez jakýchkoli zdravotních rizik využívat pro pěstování rostlin.

 

http://www.dlbuckets.com/dl-b-116


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup