Ak inhalovať, tak Vincentku

Published by Paper Life on

Nástup zimy a s ňou súvisiacich ochorení je na spadnutie. Paradoxne teplé zimy posledných rokov viac prajú šíreniu epidémií, hlavne chrípky a Covidu 19, než klasická tuhá zima. Osvedčenou metódou prípravy na takúto situáciu je posilňovanie imunitného systému a s ním súvisiace očkovanie, otužovanie a užívanie minerálnych vôd na čele s Vincentkou. Pri nej je na výber inhalovanie, rozprašovanie nosovým sprejom, výplach dutín, kloktanie a kúpanie sa v nej. Výrobky na báze Vincentky sa cmúľajú, čistia sa nimi zuby, zvlhčuje sliznica a rozpúšťajú hlieny.

Ľuďom po vyliečení z Covidu-19 pomáhajú pri rekonvalescencii pobyty v kúpeľných zariadeniach, známe sú tým Lázně Luhačovice. Tu pomáhajú hlavne individuálne inhalácie minerálok na čele s Vincentkou, dychové rehabilitácie, masáže, vybrané vodoliečebné procedúry a pitná terapia tunajších minerálnych vôd. Pre každého sa zostavuje individuálny liečebný program.

Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., hovorí: “Vincentka sa inhaluje priamo z prameňa v Kúpeľoch Luhačovice, ale fľašovanú ju využívajú takmer všetky inhalatória v Čechách a na Slovensku bez akejkoľvek úpravy. V súčasnosti pozorujeme čoraz častejšie využívanie Vincentky v domácich inhalátoroch v domácom prostredí. Hlavným činiteľom, ktorý ovplyvňuje chorú sliznicu dýchacích ciest je chemický či farmakochemický účinok inhalovaných minerálnych vôd. Miestny účinok aerosólu sa prejavuje tiež fyzikálne (mechanicky), tepelne a osmoticky. Pri inhalácii minerálnych vôd sa teda predovšetkým uplatňuje ich komplexný účinok.”

Inhalácia – najúčinnejšia forma terapie Vincentkou

Inhalácia je všeobecne považovaná za jednu z najúčinnejších foriem terapie Vincentkou. Vincentku je možné inhalovať aj v pohodlí domova. Táto minerálka, ktorá obsahuje oxid uhličitý a soli, má jedinečnú schopnosť rozpúšťať hlieny. Jej inhalácia poskytuje lokalizovaný antiseptický účinok, ktorý sa pripisuje prítomnosti oxidovanej a redukovanej síry. Vincentka navyše znižuje nadmernú sekréciu hlienu, uľahčuje jeho vykašliavanie tým, že ho riedi. Jodobrómové soľanky s jodidovými iónmi ďalej pomáhajú pri mukolýze (uvolňovaní, skvapalňovaní hlienu napr. v dýchacích cestách), vykašliavaní a protizápalových funkciách. Inhalácia Vincentky je známa aj v Číne, kde ju čínska dopravná polícia inhalovala, aby si vyčistila priedušky od hlienu a smogových častíc.

Osvedčené  inhalátory

Inhalátory sú zdravotnícke pomôcky, ktoré premieňajú tekuté liečivo na aerosól vhodný na inhalovanie. V lekárňach, ale aj na e-shope Vincentky je niekoľko druhov inhalátorov. Aerosól, ktorý vzniká pri inhalácii preniká hlboko do dýchacích ciest. Tam pôsobí protizápalovo a zmierňuje opuchy slizníc.

Inhaluje sa náustkom, alebo maskou. Zvlhčovaním pľúc sa zároveň zlepšuje obranyschopnosť jemných slizníc a prináša úľavu pri kašli. Na jednu inhaláciu postačí 10 ml Vincentky. Samotné inhalovanie trvá 5 až 10 minút, niekedy až 20 min., ak to odporúča lekár, čo závisí aj od inhalátora.

Keď vás trápi alergia, nádcha alebo prechladnutie, zvýšte frekvenciu inhalovania na 2-3x denne. Popri medicínskej liečbe, ktorá je pri akútnych stavoch potrebná, prináša inhalácia Vincentky úľavu. Pri inhaláciách u alergikov je potrebné byť opatrným. Alergici užívajú rôzne spreje v špeciálnych inhalátoroch ako liek, preto sa o každej ďalšej inhalácii treba poradiť s alergológom.

Ako inhalovať

Večer pred spánkom je ideálny čas na inhaláciu, pretože k inhalácii je potrebný pokoj. Obzvlášť dôležité je, vytvoriť vhodné podmienky pre deti, ktoré čas vnímajú inak. Dôležité je aj správna poloha tela a spôsob dýchania. Pokiaľ to inhalátor umožňuje sadnite si pohodlne do kresla a inhalujte pred televízorom. Striedajte pomalé a hlboké vdychy s pomalými a hlbokými nádychmi. Vhodné sú aj inspiračné a expiračné pauzy, ktoré zabezpečia dlhší kontakt liečiva s dýchacími cestami. Každý štvrtý až piaty vdych môže byť hlbší.

Doma môžete inhalovať aj bez prístroja

Využite pritom naparovanie nad hrncom, najlepšie nerezovým. Nalejte do neho Vincentku (cca 2-3 cm) a pomaly ju zahrievate, než sa začne uvoľňovať para. Ale nesmie dôjsť k varu Vincentky. Jej prevarením sa minerály a stopové prvky skryštalizujú a v organizme sú potom ťažko vstrebateľné. Keď sa začne para uvoľňovať, prehodíte si cez hlavu uterák a opatrne sa nakloníte nad hrniec v takej vzdialenosti, aby nedošlo k obareniu. Potom stačí dýchať 5 – 10 minút. Dbajte na zvýšenú opatrnosť, aby nedošlo k obareniu či popáleniu o horúci hrniec. Nikdy nenechávajte inhalovať deti bez dozoru.

Ako pôsobí Vincentka

Vincenka, ktorá pochádza z Luhačovíc je vysoko mineralizovaná, hypotonická liečivá voda, ktorá má vysoký obsah sodíka. Svojím zložením s obsahom jodidov priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť.Pomáha ako prevencia chronických bakteriálnych infekcií horných dýchacích ciest, chronickej nádchy, sinusitídy a chronickej polypóznej nasopharyngitídy. U detí preventívne pôsobí proti rozvoju recidivujúcej tracheobronchitídy a rinitídy. Využívajú ju i rekonvalescenti, športovci, ľudia, ktorí to prehnali s alkoholom, tehotné ženy aj deti. Pomáha regenerovať vnútorné prostredie človeka, po veľkých stratách potu.

Viac informácií je na www.vincentka.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

0 Comments

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *