Vybíráme a jezdíme s cyklistickými brašnami – rady a tipy

Vybíráte tu pravou cyklistickou brašnu pro vás a pro vaše kolo? Máme pro vás několik užitečných tipů, na co vše si dát pozor a jaké všechny požadavky by kvalitní a praktická cyklistická brašna měla splňovat.

Nastavitelnost

Velikost a objem některých cyklistických brašen je možno regulovat např. pomocí kompresních popruhů. To vám umožní využít jednu cyklobrašnu na přepravu nákladů různých velikostí, aniž by vám nevyužitá část brašny splaskle plandala, nebo aby se vám v ní náklad všemožně přesouval a vychyloval vás z rovnováhy.

Přístupnost

Při pořizování brašny je zapotřebí vzít v úvahu, jak rychlý a snadný přístup budete chtít mít k věcem v brašnách uskladněným. Cyklistické brašny na řídítka jsou daleko snáze a rychleji přístupné než brašny umístěné na rámu či pod sedlem. Další faktor, nad kterým je třeba se zamyslet, je způsob otevírání brašny. Zavírá a otevírá se brašna pomocí zipů, suchých zipů, klipsů? Má brašna různé malé kapsičky, vnitřní či vnější, či jen jeden nijak nerozdělený vnitřní úložný prostor?

Voděodolnost

Pokud víte, že hodláte jezdit na kole v jakýchkoliv podmínkách včetně lijáků, nemusí vám prostá, výrobci proklamovaná voděodolnost brašen stačit. Poohlédněte se po cyklistických brašnách vyrobených z pogumovaných materiálů a se speciálním, vodotěsným uzavíráním.

Způsob připevnění

Pokud své kolo často necháváte na veřejných prostranstvích, zavazadla si asi určitě berete s sebou. K tomuto účelu vám rozhodně moc neposlouží napevno přidělané nosičové košíky – ideálnější budou odnímatelné cyklistické brašny na nosič. Co se týče podsedlových brašen, i zde existuje více variant – uchycení napevno přišroubováním speciální úchytkou je sice výhodné do terénu, nicméně ne moc praktické na snadnou manipulaci. K tomu vám daleko lépe poslouží cyklistické brašny s uchycením na suchý zip. Rozumným kompromisem pak pro vás mohou být speciální rychloupínací držáky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name