Paletizační vidle – kde všude najdou uplatnění?

Published by Bouchner on

Paletizační vidle

Paletizace je metoda přepravy a ukládání zboží na palety. Tato metoda umožňuje komplexně zmechanizovat ložné, dopravní a skladovací práce. Podstatně zkrátí prostoj vagónů a nákladních aut při překladech, zvětší kapacitu vozidel i skladů a sníží náklady na obaly. K paletizaci se dá využít několik prostředků, jedním z nich jsou i paletizační vidle.

Jak s nimi pracovat

Skvělým pomocníkem při paletizaci jsou paletizační vidle. Ty mohou být připojeny k čelnímu nakladači nebo případně také za traktor. Paletizační vidle jsou primárně určené na manipulaci s materiály na paletách a na jejich dopravu na kratší vzdálenosti. Dopravovat se tyto materiály dají jen po rovných, zpevněných cestách nebo uvnitř logistických skladů. Při paletizaci jsou tak vidle naprosto nezbytným pomocníkem.

Čelní nakladače

Čelní nakladače jsou stavební stroje, které se využívají v zemědělství, ve stavebnictví nebo v lesnictví. Slouží k nakládání a manipulaci s materiálem. Nakládat se s nimi mohou různé druhy materiálů – jako je štěrk, písek, zemina, kámen, ale i krmivo, obilí nebo sníh. Existuje více typů nakladačů, které slouží pro převoz tohoto materiálu. Čelní nakladače pracují s různými pracovními zařízeními podle využití nakladače.

Paletizační vidle

Paletizační vidle

Typy čelních nakladačů

Nakladače se dělí do několika skupin, nejčastější z nich jsou čelní kolové nakladače a smykem řízené kolové nakladače. Oba tyto typy mají klasická kola, což jim umožňuje rychlejší přesun a daleko lepší mobilitu než pásovým nakladačům. V zemědělství se používají rypadlo-nakladače. Tyto kombinované stroje jsou vlastně čelní nakladače spojené s traktorem. Existují i obrněné kolové nakladače, které se využívají při válečných konfliktech, popřípadě mohou sloužit také policii. Využívají se při stavění na nepřátelských územích nebo při bourání zátaras.

Nezbytný pomocník při paletizaci vám usnadní práci všude tam, kde je to zrovna potřeba.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

0 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.